Podopieczni Bajki upiekli i podzielili się bułeczkami z Seniorami. Młodsi Podopieczni Caritas Diecezji Radomskiej włączyli się w akcję "Kromka Chleba", której celem jest dotarcie do jak największej liczby osób starszych, samotnych czy ubogich. 

Dzieci same upiekły bułeczki, aby podzieliś się nimi z bywalcami Dziennego Domu „Senior+” przy ul. Rwańskiej.  "Dzieci same przygotowały chałki, plotły je, by się nimi podzielić. Podzielić z osobami potrzebującymi wsparcia, również duchowego. Kładziemy nacisk nie tylko na dobro materialne, ale też na duchowe, żeby przyjść, porozmawiać, bo te osoby są często samotne" – mówi ks. Karol Piłat, wicedyrektor radomskiej Caritas.

Ze względu na pandemię, tylko przedstawicielki Bajki: Marika, Iwonka i Martynka przybyły z wiklinowym koszem wypełnionym dopiero co upieczonymi, ciepłymi bułeczkami i nimi częstowały. W podziękowaniu otrzymały od seniorów własnoręcznie wykonane aniołki. "Caritas od najmłodszych lat uczy swoich Podopiecznych wrażliwości na potrzeby osób starszych. Staramy się przekazywać dzieciom, że otwarcie naszego serca powoduje wiele radości u tych, którzy potrzebują pomocy" – zapewnia Paulina Zalewska, kierownik Centrum Nauki i Zabawy Bajka. Zadowolenia z wizyty dzieci nie kryła Danuta Rokita, kierownik Dziennego Domu „Senior+”. – Seniorzy czekali, cieszyli się na to spotkanie. Chałki są przepyszne, dzieci się spisały. Myślę, że nasza współpraca z tą świetlicą dopiero się rozpoczyna. Może i my wybierzemy się kiedyś do nich – mówi pani kierownik.

Dzień był pełen niesamowitych smaków, emocji, przeżyć i radości. 

 

Centrum Nauki i Zabawy Bajka - projekt realizowany w ramach zadania w zakresie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dofinansowanych przez Gminę Miasta Radomia

Projekty

Projekty

Projekty

Projekty

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS