Drukuj
0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Trójwymiarowa, mini makieta miasta, zaprojektowania i wydrukowana na drukarkach 3D przez dzieci w wieku 9 – 13 lat? Tak to możliwe! Z takim wyzwaniem zmierzyli się w okresie ferii wakacyjnych podopieczni radomskiej „Bajki”.

„Dziecięca Pracownia Architektoniczna” - to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Latorośl oraz serwisu UCZESIE3D.PL. Jej celem była organizacja kreatywnych warsztatów z modelowania i druku 3D w okresie ferii letnich dla podopiecznych radomskiej „Bajki” - klubu środowiskowego zrzeszającego podopiecznych Caritas Diecezji Radomskiej.

Czemu miały służyć warsztaty? Staraliśmy się stopniowo wprowadzić dzieci uczestniczące w zajęciach w fascynujący świat modelowania i druku 3D. Dzięki edukacyjnym aplikacjom firmy Autodesk – światowego producenta oprogramowania z zakresu projektowania 3D – dzieci postawiły pierwsze kroki w projektowaniu 3D modelując swoje proste trójwymiarowe obiekty. Następnie przygotowane projekty wykonali na drukarkach 3D, dzięki czemu dzieci mogły uczestniczyć w pełnym procesie tworzenia: od projektu, przez druk, aż do finalnego produktu. Dzieci były otwarte na nowe wyzwania w zakresie modelowania 3D oraz programowania, a dzięki aplikacjom edukacyjnym, wprowadzenie w świat nowych technologii jest dziś naprawdę proste i sprawia mnóstwo frajdy.

Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie, udało nam się zaszczepić w dzieciach zajawkę do modelowania i druku 3D. Finalnym efektem warsztatów jest wydrukowana mini – makieta miasta, złożona z 30 elementów zaprojektowanych przez uczestników zajęć. 

druk3d_warsztaty7.jpg druk3d_warsztaty_1.jpg druk3d_warsztaty_11.jpg

druk3d_warsztaty_2.jpg druk3d_warsztaty_3.jpg druk3d_warsztaty_4.jpg

druk3d_warsztaty_5.jpg druk3d_warsztaty_6.jpg druk3d_warsztaty_8.jpg

druk3d_warsztaty_9.jpg