Drukuj
0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

W tym roku nieco inne niż planowaliśmy ale zdecydowanie aktywne, z uśmiechem i wielką radością. Tak minęły nam wakacyjne wojaże w Centrum Nauki i Zabawy Bajka.

 

Tegoroczne wakacje w Bajce podzielone były na kilka turnusów, dzięki czemu udział wzięło w nich ponad 50 wychowanków naszej placówki. Wakacyjne zajęcia obejmowały wyjścia, wycieczki i zajęcia stacjonarne. Dzieci nie tylko ciekawie spędzały czas, podczas zajęć sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych czy kulinarnych, ale także uczyły się zachowania w grupie, autobusie, szacunku do otaczającego świata, przestrzegania zasad fair play czy umiejętności pracy drużynowej.

Zdecydowanie każdy dzień przynosił nowe doświadczenia, umiejętności a także mnóstwo radości. Odwiedziliśmy Park Trampolin, pływalnie Neptun, odbyliśmy warsztaty kulinarne i kreatywne w warsztatowni MammaLeo, wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej dzięki czemu mieliśmy okazję robić piękne gliniane misy i talerze ale także poznać nieco historie i dziedzictwo kulturowe dawnej ludności zamieszkującej tereny Ziemi Radomskiej, krainę leżącą na pograniczu Mazowsza i Małopolski. Ponad to dzięki pięknej pogodzie mogliśmy korzystać z uroków naszego miasta zwiedzając Jego różne zakątki, poznając jego historie. Udaliśmy się tez do kina na wspaniały film o przyjaźni, relacjach i problemach rodzinnych. Przez wakacyjny czas odbywały się też zajęcia w "Bajce", m.in. wdrażaliśmy nowe techniki rzeźbiarskie i malarskie, rozwijaliśmy umiejętności z zakresu modelowania i druku 3d, prowadzone były spotkania i zajęcia psychologiczne, a na warsztatach kulinarnych robiliśmy pyszne chałki, zdrowe desery czy smaczne czekoladowe ciasta, etc. 

 

Te wszystkie zajęcia to profilaktyka, to zapobieganie uzależnieniom, to rozwój społeczności lokalnej, to także wsparcie rozwoju intelektualnego, kulturalnego, fizycznego, językowego czy psychologicznego, co jest niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowania młodych ludzi. 

W pełnym reżimie sanitarnym, z dużymi ograniczeniami ale zdecydowanie z uśmiechem od ucha do ucha i wielką radością minęły Podopiecznym Centrum Nauki i Zabawy Bajka, dwa miesiące zasłużonych wakacji. 

 

wakacje_bajka_1.jpg wakacje_bajka_10.jpg wakacje_bajka_11.jpg

wakacje_bajka_13.jpg wakacje_bajka_15.jpg wakacje_bajka_16.jpg

wakacje_bajka_17.jpg wakacje_bajka_18.jpg wakacje_bajka_19.jpg

wakacje_bajka_2.jpg wakacje_bajka_20.jpg wakacje_bajka_21.jpg

wakacje_bajka_22.jpg wakacje_bajka_23.jpg wakacje_bajka_24.jpg

wakacje_bajka_25.jpg wakacje_bajka_26.jpg wakacje_bajka_27.jpg

wakacje_bajka_28.jpg wakacje_bajka_29.jpg wakacje_bajka_3.jpg

wakacje_bajka_30.jpg wakacje_bajka_31.jpg wakacje_bajka_4.jpg

wakacje_bajka_5.jpg wakacje_bajka_6.jpg wakacje_bajka_7.jpg

wakacje_bajka_8.jpg wakacje_bajka_9.jpg