Rok 2021 w Centrum Nauki i Zabawy Bajka, zdecydowanie należał do bardzo aktywnych, radosnych i z uśmiechem.

Rozpoczął się feriami zimowymi, które mimo iż w pełnym reżimie sanitarnym i z dużymi ograniczeniami, były różnorodne i odkrywały codziennie coś nowego. Podczas spotkań odbywały się zajęcia kreatywne, czytelnicze, plastyczne, kulinarne, ekologiczne, rzeźbiarskie, sportowe, gry ruchowe i inne. Dzięki temu że pojawił się śnieg, na który tak długo czekaliśmy, mogliśmy skorzystać z zabaw na śniegu, spacerów po parku, wzmacniając odporność najmłodszych. Ponad to mocno zwracaliśmy uwagę na bezpieczeństwo podczas zabawy i zajęć w trakcie ferii zimowych. Każdy dzień w Bajce to nowe wyzywania i nowe doświadczenia. Udało nam się podzielić zajęcia tak, że codziennie rozpoczynaliśmy dzień nowym tematem i zajęciami dostosowanymi do tego. Później powoli wracaliśmy do normalności. Pieczenie pączków i faworków na tłusty czwartek, eko warsztaty i samodzielne sadzenie roślin, szykowanie własnoręcznie zrobionych prezentów dla Dziadków, Rodziców. Wysyłka pięknie wykonanych kartek Wielkanocnych. Dzień dziecka - jak zawsze radosny i kolorowy, nocne powitanie lata - tradycyjnie w naszej placówce, świetne wakacje - wycieczki, wyjazdy, wyjścia. Przygotowanie do powrotu do szkoły, pomoc w organizacji III Memoriału Sportowego osób niepełnosprawnych im. św. Jana Pawła II, wyjazd do Warszawy na Pokaz Historycznego Wypieku Piernika prowadzonego w ramach programu Żółty Talerz - Kulczyk Foundation. Spotkanie z Górnikiem, włączenie się w akcję "Kromka Chleba" i odwiedziny Seniorów, Wysyłanie listów do św. Mikołaja, a następnie spotkanie z Nim. I długo wyczekiwane spotkanie opłatkowe. Rok pełen radości, uśmiechu, wzruszeń. 

Od października do naszej kadry dołączyła Pani Marta, która szybciutko skradła serca naszych Podopiecznych i mamy nadzieje, że zasili naszą Bajkową Rodzinę na dłuższy czas :) 

 

Centrum Nauki i Zabawy Bajka - projekt realizowany w ramach zadania w zakresie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dofinansowanych przez Gminę Miasta Radomia

Projekty

Projekty

Projekty

Projekty

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS