Centrum Nauki i Zabawy Bajka to miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą znaleźć przytulny kąt, bratnią duszę, wsparcie pedagogiczne, psychologiczne i edukacyjne oraz możliwość dobrej oraz bezpiecznej zabawy. Często trafiają do nas młodzi ludzie stojący na rozdrożu, niewiedzący jaką ścieżkę życia wybrać. Wymagają dużych pokładów uwagi i zaangażowania ze strony pracowników. Centrum zostało założone w 2001 r w Radomiu. W marcu 2005 r. powstał w nim klub dla dzieci z lokalnych rodzin. Od 2008 roku pieczę nad „Bajką” objął Caritas Diecezji Radomskiej.

Uczestnictwo w Bajce i korzystanie z jej zasobów jest bezpłatne.

Na przełomie 2017 i 2018 roku spora część naszej Bajki przeszła remont. W związku z tym udało nam się wyposażyć w nowy sprzęt sale relaksacyjną, kulinarną oraz szatnię. Kolejnym etapem był remont łazienek oraz wymiana szaf i sprzętu komputerowego, które udało się zrealizować w 2019 i 2021 roku dzięki wsparciu firm oraz Ludzi o Wielkim Sercu. 

"Bajka" to nie tylko placówka dla dzieci, ale ich drugi dom. Nie tylko uczymy, ale także staramy się w miłej atmosferze pomagać dzieciom w rozwiązywaniu ich problemów, rozwijamy ich pasję i zainteresowania.

Nasza Kadra: 

Paulina Zalewska - kierownik Placówki: jestem absolwentką V LO w Radomiu. Od zawsze marzyłam o pracy z dziećmi i młodzieżą dlatego te marzenia przełożyłam na życie zawodowe, kończąc pedagogikę specjalną oraz wczesnoszkolną i oligofrenopedagogikę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Praca w Bajce jest dla mnie wielką przyjemnością i radością. Od kilku lat prowadzę również Stowarzyszenie, które działa na rzecz dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Obecnie jestem zoną i mamą, co jest dla mnie największym spełnieniem. Bardzo lubię dobre książki ale i kino, spotkania Rodzinne a także poznawać nowe smaki. Moja pasja to moja praca, a moja praca to wielka miłość. Nie ma nic piękniejszego jak wdzięczny uśmiech dziecka

Joanna Nadgrodkiewicz - pedagog: jestem absolwentką Studium Bibliotekarskiego i Warszawskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej na kierunku pedagogiki kulturoznawczej. Posiadam ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ogromną radość sprawia mi uśmiech uczestników moich zajęć. Prywatnie jestem żoną i mamą trójki dzieci. Moją pasją są podróże, poznawanie ludzi i smaków. Lubię czytać, chodzić do teatru oraz spędzać czas z Rodziną i Przyjaciółmi.  

Marta Mital - pedagog

Jadwiga Wędzina - psycholog: jestem psychologiem, pracuję z dziećmi,  młodzieżą i dorosłymi, głównie -  z rodzicami. W mojej pracy podoba mi się to, że mogę pomóc, aby ludzie lepiej rozumieli siebie i siebie nawzajem. Poza pracą, moje pasje to czytanie książek i podróżowanie - poznawanie nowych miejsc. Lubię obejrzeć dobry film, uwielbiam spektakle teatralne. W kontaktach z innymi staram się kierować słowami „Nie jest zmarnowany czas, po którym ludzie stają się sobie bliżsi”. Mam wiele marzeń i wierzę, że trzeba im pomóc, aby się spełniały.

Katarzyna Kwiecień - przez Dzieci nazywana kochaną Ciocią :) - to dzięki Pani Kasi nasza Bajka zawsze jest tak zadbana, czysta i pachnie tak pięknie. Gdyby nie jej wsparcie i pomoc czasem ciężko byłoby ogarnąć nasze towarzystwo. Prywatnie Kasia to kochająca Żona, Mama i Babcia :). Uwielbia dobrą kawę, smaczne jedzonko i grę w piłkarzyki. 

 

 

 

Projekty

Projekty

Projekty

Projekty

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS