Sezon na pierniki, rozpoczęliśmy od wyjazdu do Warszawy do pracowni Efektu Domina Kulczyk Foundation, by uczestniczyć w interaktywnych pokazach historycznego wypieku piernika, prowadzone przez Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmę Korzenną, w ramach prowadzonego programu Żółty Talerz.

Początkowo nasi Podopieczni złożyli przysięgę i przystąpili do Cechu Piekarzy, poznając składniki tradycyjnego ciasta, recepturę sprzed pięciuset lat. Następnie zabrali się do wypieku, a później strojenia pierników. Całość prowadzili animatorzy z Muzeum Żywego Piernika z Torunia ubrani w stroje nawiązujące do odzieży rzemieślników piekarskich z XVI wieku.  Każdy piernik wykonany przez Podopiecznych Bajki jest unikatowy, niepowtarzalny i kreatywny.

Kontynuacją naszych piernikowych warsztatów są zajęcia w Bajce, na których wykorzystujemy poznane techniki i sposoby przystrajania i ozdabiania pierniczków. Nie brakuje też świątecznych rozmów, uśmiechu i dobrej zabawy Wyjazd był niesamowitym przeżyciem i świetną lekcją, a zdobyta wiedza i umiejętności wykorzystywane na naszych bajkowych zajęciach.  

 

Centrum Nauki i Zabawy Bajka - projekt realizowany w ramach zadania w zakresie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dofinansowanych przez Gminę Miasta Radomia

Projekty

Projekty

Projekty

Projekty

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS

WSPIERAJĄ NAS